Lovas-tanár és szervező továbbképzés
A Szent István Egyetem – a Magyar Lovas Szövetséggel együttműködve – Lovas-tanár és – szervező elnevezésű másoddiplomát adó felsőfokú szakirányú képzést indít 2007. februárban.
Azoknak a lovas-ágazat, a lovassportok iránt érdeklődő egyetemi/főiskolai diplomával rendelkező szakemberek jelentkezését várják, akik a képzés során elsajátítható új elméleti és gyakorlati ismeretek megszervezésével a lovas-élet különböző – állami, magán, egyesületi és társadalmi – szaktoraiban, a merőben új feladatok színvonalas ellátásában, a lovas-ágazat esélyeinek erősítésében szándékoznak tevékenykedni.
A képzés célja és főbb tanulmányi területei: A legújabb elméleti és gyakorlati tudásanyag közreadása, illetve elsajátítása három fő oktatási blokk keretében:
1. Biológia (állattenyésztés, lótenyésztés, állategészségügy) Témavezető: Dr. Bodó Gábor Phd, egyetemi docens
2. Közgazdász Témavezető: Dr. Káposzta József CSc, egyetemi docens
3. Lovassportok Témavezető: Dr. Fehér Károly CSc, c. egyetemi tanár
A képzés újdonsága a komplexitás: vagyis, a kimondottan „lovas-szakmai” ismeretanyag oktatása (például: tenyésztés, genetikai, „lóhungarikumok”, tartás, takarmányozás, etológia, szaporodásbiológia, funkcionális anatómia, belgyógyászat, járványtan), valamint a lovassport hét szakágának tudnivalói (többek között: pedagógiai-pszichohológiai ismeretek, sportegészségtan, edzéselmélet, gyógyító lovasterápiák, hagyományőrzés stb.) mellett a lovas-ágazattal kapcsolatos legfontosabb gyakorlati értékű közgazdasági ismereteket is egy félév tananyagaként oktatják (például: a lovas-vállalkozások tervezése, jogi szabályozása, gazdálkodása, ökonómiai kérdései; a pályázati források, támogatási lehetőségek hasznosítása; a pályáztatás és a szaktanácsadás módszertana, lovas marketing, pr, rendezvényszervezés stb.)
A képzés rangját emeli, hogy a szak egyetemi gazdája az 1787-ben alapított, ma magyar és angol nyelven oktató, világhírű Állatorvos-tudományi Kar. Az oktatásban az Egyetem nemzetközi hírű oktatói, valamint a lovas-életünk többszörös világbajnokai, mesteredzői és más elismert szaktekintélyei vesznek részt.
Képzési idő: - 4 félév; félévenként 10 nap + gyakorlat - Óraszám: 340 elméleti és 147 gyakorlati óra - Kredit-pontszám: 118
I. félév: 2007. 02. 12-23. II. félév: 2007. 12. 03-14. III. félév: 2008. 04. 07-18. IV. félév: 2008. 11. 17-28.
A képzés helye: Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Kar Továbbképzési tanterem, Nemzeti Lovarda, Budapest és a versenyek színhelyei.
Felvételi követelmények: - Egyetemi/főiskolai diploma - Legalább alapfokú jártasság a számítógép kezelésében és az Internet használatában. - Rendszeres Internet kapcsolat megléte a képzés alatti kommunikációhoz, - A felvételnél előnyt jelent a lovasedzői képesítés, a Szövetség által igazolt I. osztályú, illetve nemzetközi sportolói múlt, valamint a lovas-ágazatban szerzett jártasság.
Szakdolgozat: Választott témából diploma-dolgozatot kell készíteni önállóan, vagy az illetékes tanszék, illetve a Szövetség által biztosított témavezető irányítása mellett.
Államvizsga: A IV. félévet követő 30-90 napon belül a képzést lezáró záróvizsgát kell tenni, amely a 3 fő blokk témaköreit foglalja magába.
Képzési díj: 160.000 Ft/szemeszter
Az oklevélen szereplő szakirányú képzettség megnevezése: Lovas tanár- és szervező
Jelentkezési határidő: 2007. január 12.
További információ és jelentkezés: http://tkk.univet.hu. Telefonon: Simon Gábor dr.: 478-4229.
Személyesen: Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Kar Továbbképző Intézet 1087 Budapest, István u. 2.
Kovács Zoltán
Forrás: Fogatsport 2006-12-20 |